Si të përdorni kriptomonedhën (bitcoin) në kazino në 2022?

Vlerësoje këtë postim

Përdorni kriptomonedhën për të luajtur kazinotë online në 2022!

Është bërë e pamundur të bësh pagesa nëpërmjet Yoomoney dhe karta bankare në shumë platforma të lojërave të fatit eSports dhe kazino online në 2022!

Kjo ngjarje i mërziti lojtarët dhe ata pyetën veten se si të bënin depozita dhe të tërhiqnin fondet fituese në kazinotë online.

Ju mund të gjeni përgjigje në forumet tematike për lojtarët e kazinove, se si të bëni depozita në kazinotë online në 2022.

Sidoqoftë, mënyra më e lehtë për të bërë depozita në kazino dhe për të marrë pagesa të fitimeve sot do të ishte përdorimi i kriptovalutave të ndryshme:

 • Bitcoin,
 • Litecoin,
 • Ethereum,
 • Dogecoin,
 • Tether!

Dhe përdorni platforma të ndryshme të kriptomonedhave për të depozituar dhe luajtur në kazinotë online.

Bitcoin për lojërat në kazino në internet është në këtë foto.

 Ju mund të merrni bonuset më të mira dhe Rrotullime falas këtu:

Rank
Kazino
Shpërblim
Depozita Minimale
vizitë
1
100 rrotullime falas për regjistrim në 1xSLOTS Kodi i Bonusit për Kazino Pa Depozitë 100SUN"! Pagesa Shumë të Shpejta të Fitimeve! Asnjë Verifikim i Llogarisë së Lojtarit! Nuk ka kufizime në Pagesat Fituese! VIP Cashback! Bonus 1500 € + 150 Rrotullime Falas!
1 $, 1 €, 4.5 TRY, 50₽
2
100 rrotullime falas për regjistrim pa depozitë në IRON BANK (Relax Gaming) fole + 1000 € Bonus!
1 €, 20 ₴, 50₽, $ 1, 300
3
50 rrotullime falas pa depozitë dhe 200% bonus për sporte dhe kibernetike baste sportive!
15 EUR / 45 PLN / 100 RUB
4
50 rrotullime falas jo Bonus Depozitimi, Bastet Sportive!
€ 2
5
40 rrotullime falas për regjistrim për lojtarët e rinj!
2 €, 2 dollarë, 100₽
6
50 rrotullime falas pa depozitë në Starburst (NetEnt) slot, 1000 € (200%) Bonus dhe Drejtpërdrejt NOVOMATIC!
2 €, 2 dollarë, 100₽
7
60 rrotullime falas pa depozitë në vendndodhjen JUMANJI nga NetEnt sigurues!
100 rubla, 10 €, 10₺, 5zł, 5 $
8
50 rrotullime falas për regjistrim për lojtarët e rinj!
2 €, 2 dollarë, 100₽
9
60 rrotullime falas në kërkimin e Gonzo (NetEnt) Fole pa depozitë për regjistrim në Super Cat Kazino!
2 €, 2 dollarë, 100₽
10
50 rrotullime pa depozitë për regjistrim dhe bonuse depozite (225% + 225FS)!
5PLN, 5 $, 100₽, 5 €
11
€ 1500 Bonus Depozitimi dhe 150 rrotullime falas! 
$ 1, 1 €, 4.50 Provoni, 50.00 Fshij
12
100% E para Bonus Depozitimi + 100 rrotullime falas të dhuratave si një dhuratë!
10 euro / USD
13
200 € Bonus dhe 10 € Bonus Depozitimi Extra + 11 Rrotullime Falas (Pa Bast)!
€ 20
14
Bonus 100% deri në 1000 € / 0.02 BTC + 100 rrotullime falas
€ 10
15
500 € Bonus dhe 100 Rrotullime shtesë!
10 € / £ / $

Çfarë kriptomonedhe duhet të përdor për të luajtur në kazino?

 • Bitcoin: Një monedhë dixhitale e decentralizuar e përdorur gjithnjë e më shumë gjatë transaksioneve të ndryshme në internet në platformat e lojërave të fatit. Për më tepër, kjo nuk kërkon ndërmjetës. Lojtari do të duhet të paguajë komisione të larta (6 USD dhe më shumë) në këtë rrjet të kriptomonedhës kur kryen pagesa në një kazino në internet.

Meqenëse asnjë autoritet financiar nuk rregullon Bitcoin, është e pamundur të përcaktohet se kush ka bërë pagesa në rrjetin Blockchain. Duke përdorur bitcoin kuletat, ju mund të fshehni plotësisht identitetin tuaj nga të gjithë dhe të siguroheni që askush nuk mund të gjurmojë transaksionet tuaja, por vonesat e tyre mund të jenë më shumë se 24 orë. Asnjë palë e tretë nuk mund të marrë informacion në lidhje me llogarinë dhe gjendjen tuaj.

Bitcoin pagesat në kazinotë online përpunohen në çast, por shpejtësia e transaksionit ngadalësohet nëse dëshironi të tarifoni më pak se komisioni i rekomanduar. Kjo metodë vlen për të dyja metodat: tërheqjet dhe depozitat. Tërheqja e parave nga një llogari kazino dhe miratimi i tyre nga departamenti i pagesave zgjat disa sekonda. Megjithatë, duhet të kihet parasysh se luhatje të konsiderueshme në normë mund të ndodhin lart dhe poshtë.

Shih edhe  Cili është bonusi pa depozitim në kazinonë online?

Bitcoin është i pavarur nga rregulloret ligjore dhe ekonomike. Ky shërbim pagese u siguron klientëve të institucioneve të lojërave të fatit pavarësi pasi është e vështirë të gjurmosh nëse një lojtar po luan në një kazino në internet apo jo.

 • Ethereum: Përparësitë kryesore të kësaj kriptomonedhe janë siguria dhe anonimati. Tarifat e transaksionit në këtë platformë janë më të ulëta se në bitcoin rrjeti (2 USD për transferim të çdo shume). Nëse komisioni është adekuat, atëherë transaksionet me këtë kriptomonedhë janë të menjëhershme. Disavantazhet e pagimit me Ethereum në kazinotë online janë ndryshimi i shpejtë i kursit të këmbimit ETH dhe nevoja për të krijuar një portofol për kriptomonedhën dhe për të kthyer një depozitë ETH në monedhën e kazinosë.

 

 • Litecoins: Ky sistem i kriptomonedhës ofron përfitimet e mëposhtme mbresëlënëse dhe bonuse për kazino në internet lojtarët:
 1. Kumar anonime me Litecoin. Të dhënat e lojtarëve nuk zbulohen - vetëm një adresë unike e portofolit kripto kërkohet për transferime;
 2. Shpejt kazino në internet depozita: Me transfertat tradicionale, do t'ju duhet të prisni më gjatë. Me LTC, fondet tuaja transferohen pothuajse menjëherë;
 3. Parim i dukshëm i drejtë: Kazinotë online që përdorin Litecoin janë të çertifikuar, të licencuar dhe të njohur për lojëra të ndershme që mund të kontrollohen pas çdo dore ose rrotullimi të rrotës së ruletës;
 4. Komisione të ulëta (mesatarisht 0.05 dollarë amerikanë) kur depozitoni dhe tërheqni fonde duke përdorur kriptovalutën Litecoin. Paratë e kursyera mund t’i shpenzoni për diçka tjetër.

Ku të blini një kriptovalutë për një depozitë në kazino?

Ka shumë mënyra për të blerë shenja. Ky transaksion paguhet duke përdorur një kartë bankare ose një portofol elektronik.

Më shpesh, lojtarët përdorin zyrat e këmbimit të kriptomonedhave, të cilat kanë avantazhet e tyre:

1. Tërheqja është e mundur për kartat bankare, si dhe për kuletat e kriptovalutave Qiwi, YooMoney, Skrill pa komision.

2. Mund të shkëmbeni monedhat më të njohura: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, ZCash, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum Klasik.

3. Porositë përpunohen pothuajse menjëherë (shpejtësi e lartë e transaksionit) - përzgjedhje e madhe e drejtimeve të shkëmbimit. Zbatohen zbritjet kumulative.

Gjithashtu, këmbyesit kanë disavantazhet e tyre:

1. Komisionet e larta.

2. Verifikimi i një karte pagese.

Zbuloni procesin e blerjes së kriptomonedhës në një shkëmbim kriptomonedhash!

Nëse dëshironi të blini monedha dixhitale, përdorni shërbimet e një shkëmbimi monedhash. Një shembull i një platforme të tillë është Binance shkëmbim. Në të do të gjeni shenja të ndryshme. Transaksionet në shkëmbimin e kriptove kryhen me komisione të ulëta.

Discover Binance — Shkëmbimi më i mirë i kriptomonedhave i vitit 2022 është në këtë foto.
Discover Binance — Shkëmbimi më i mirë i kriptomonedhave i vitit 2022!

Ju duhet të verifikoni llogarinë tuaj nëse bëni transaksione nga 150 dollarë.

Blerja e kriptovalutës në një shkëmbim të kriptovalutave ka përparësitë e saj:

• Ndërfaqe e përshtatshme;

• Komisione të ulëta;

• Përdorimi i një llogarie në bursë për të paguar kazino në internet shërbime;

• Përdorimi i një karte bankare për transferta.

Kundërshtimet e blerjes së argumenteve në një shkëmbim kripto:

• Ndonjëherë, shkëmbimi i kriptove mund të ngrijë paratë tuaja kripto;

• Jo gjithmonë ka qasje në metodat e tërheqjes së fondeve ose depozitimit.

Mësoni procesin e blerjes së monedhave dixhitale me një portofol me kriptomonedhë!

Me një kartë bankare, mund të blini kriptovalutë duke përdorur një portofol kriptovalutash. Në këtë rast, ju do të paguani një komision prej 5-10%. Për të blerë kriptovalutë, tregoni shumën e kërkuar dhe llojin e shenjave, më pas bëni një pagesë.

Kjo metodë e blerjes së monedhave dixhitale ka të metat e saj:

1. Ju duhet të specifikoni detajet e kartës.

2. necessaryshtë e nevojshme të kalohet në procesin e verifikimit.

3. Ju do të duhet të paguani komisione të larta.

Sidoqoftë, kjo metodë ka meritat e veta:

1. Ju menjëherë do të keni në dispozicion monedhën tuaj dixhitale.

2. Kriptomonedha nuk do të ngrihet kurrë në llogarinë tuaj kripto.

Si të kurseni kriptomonedhën e blerë?

Një portofol i kriptomonedhës është vendi ku ruhen çelësat privatë. Çelësi ju jep akses në fondet e grumbulluara bitcoins ose monedhë tjetër dixhitale e ruajtur në adresa specifike në rrjetin Blockchain. Mos harroni se humbja ose vjedhja e çelësit tuaj privat do të rezultojë në humbjen e të gjitha fondeve në llogarinë tuaj dixhitale.

Shih edhe  Merrni 60 rrotullime falas duke u regjistruar në SlottyWay Kazino!

Kuletat e pajisjeve përdoren gjithashtu për të ruajtur shenjat. Këto janë pajisje të jashtme USB (për shembull, TREZOR për 100 USD) që ngjajnë me një flash drive të rregullt USB. Ata i ruajnë të dhënat jashtë linje, prandaj duhet t'i lidhni me kompjuterin tuaj përpara se të bëni një transaksion.

përdorim Trezor - një pajisje për ruajtjen e kriptomonedhës është në këtë foto.
përdorim Trezor — një pajisje për ruajtjen e kriptomonedhës!

Kuletat e shfletuesit janë gjithashtu një zgjidhje shumë e dobishme që punon me shfletuesit e internetit. Portofoli i shfletuesit i ngjan bankave tradicionale në internet. Basti juaj më i mirë është të shkarkoni portofolin në PC ose smartphone tuaj. Shtë më mirë sesa mbajtja e shenjave në një shkëmbim kriptomonedhash.

Nxirrni përfundime dhe lexoni komente rreth përdorimit të kriptomonedhës në kazino!

Markat kryesore të kazinove dhe kompanitë e lojërave të fatit tani pranojnë kriptomonedhën si mjet ligjor për klientët e tyre të regjistruar në mënyrë që ata të mund të financojnë llogaritë e tyre të lojërave dhe të luajnë lojëra në internet. Llogaritë e financuara nga klientët me kriptovalutë për lojëra identifikohen dhe verifikohen lehtësisht nga kazino në internet platformë.

Nëse vendosni të përdorni argumentet për transaksionet e kazinosë në internet, bëni sa më poshtë:

1. Instaloni portofolin e shkarkuar kripto në kompjuterin tuaj ose smartphone.

2. Transferoni para nga karta në Qiwi or Yoomoney portofolin.

3. Në "Bestchange” portal, zgjidhni një pikë këmbimi kriptomonedhash dhe bëni një shkëmbim fondesh.

4. Klientët e faqeve të lojërave të fatit tani mund të kërkojnë që fitimet e tyre gjatë lojës në kazinotë në internet të depozitohen në monedhë kriptomonedhe në portofolet e siguruara nga klientët për tërheqjen e fitimeve të tyre të monedhës së kriptuar. Prandaj, shkoni në platformën e lojërave të fatit dhe transferoni para në adresën e kriptovalutës që specifikuat në metodën e depozitimit.

5. Pas fitores në kazino në internet, tërhiqni fitimet në adresën e specifikuar të kriptos.

Zbuloni "1xSlots” — Kazinoja më e mirë e kriptomonedhës në 2022!

Discover 1xSLOTS — Kazinoja më e mirë e kriptove në internet e vitit 2022 është në këtë foto.
Discover 1xSLOTS - Më i miri në internet Kazino Crypto të vitit 2022!

 

1xSLOTS

100 rrotullime falas për regjistrim në 1xSLOTS Kodi i Bonusit për Kazino Pa Depozitë 100SUN"! Pagesa Shumë të Shpejta të Fitimeve! Asnjë Verifikim i Llogarisë së Lojtarit! Nuk ka kufizime në Pagesat Fituese! VIP Cashback! Bonus 1500 € + 150 Rrotullime Falas!

1xSLOTS

100 rrotullime falas për regjistrim në 1xSLOTS Kazino Pa Depozitë “Kodi i Bonusit 100SUN”! Pagesa Shumë të Shpejta të Fitimeve! Asnjë verifikim i llogarisë së lojtarit! Pa kufij në pagesa fituese! VIP Cashback! Bonus 1500 € + 150 Rrotullime Falas!

 • 1xSlots pronari i kazinosë: kazinotë Marikit Holdings Ltd
 • Adresa: Rruga Telamonos 20, Springfield Court, Blloku C, Zyra 303, 3055 Limasol, Qipro
 • Licenca e Kazinos: Curacao (Nr. 8048 / JAZ; CMS Trust NV Wilhelminalaan 13 Willemstad Curacao, CW)
 • Lloji i Kazinos: Kazino Mobile, Kazino Online, Makinat e fatit (Lojëra, lojëra elektronike), Kazino live (Lojëra tryeze me tregtarë dhe krupierë të vërtetë), Turne, Lojëra Jackpot, Lojëra elektronike me blerjen e një loje bonus
 • Numri i Përgjithshëm i Lojërave në Faqen e Kazinos: 10 265
 • Numri i lojërave elektronike: 9 853
 • Numri i Lojërave të Tregtarëve të Drejtpërdrejtë: 247
 • 1xSlots Ofruesit e Kazinove: Endorphina, GameART, GamePlay, Lojërat Co, Gamevy, Gamomat, Ganapati, Genii, Gii365, GMW, Habanero, Studio Iron Dog, iSoftbet, Joni Lojëra, Lojëra të KA, Kalamba Games, Leander games, MGA, Microgaming, Mikado Games, Z. Slotty, Multislot, Nektan, NetEnt, Fisnik, Nolimit City, Novomatic, Lojërat Omi, Oryx, Pariplay, PG Soft, Platipus, Luaj Pearls, Play'nGo, Playson, Luaj pragmatik, Push Gaming, Quickspin, Lojërat Rakki, Realistic Games, Rake Red, Tiger Red, Relax Gamingrevole Rival, SA Gaming, Origjinale Slingo, Slotmotion, Spade Gaming, Spigo, Spinmatic, Spinometal, Superlotto, Synot Games, Thunderkick, Tom bri, TopTrend, Triple PG, Wazdan, WeAreCasino, Worldmatch, Xplosive, Zeus, 1x2gaming, Agames, Aiwin Games, APOLLO GAMES, Aspect Games, August Gaming, BBIN, BeeFee Gaming, Belatra, BetiXon, Betsense, BetSoft, Bgaming, Blueprint, Lojërat e lulëzimit, Booongo, Cayetano, Koncept Gaming, DLV, Dream Tech, EGT, ELK, Lojërat Espresso, Evolution Lojëra elektronike, Evoplay, Fantasma Games, Fazi, Feliks, Fugaso,
 • Gjuhët: anglisht, arabisht, shqip, armenë, azerbajxhanas, bjellorusisht, bengalisht, boshnjakisht, braziliane, braziliane, bullgare, kamboxhiane, kineze, kroate, daneze, gjermane, estoneze, finlandeze, franceze, gjeorgjiane, polake, portugeze, rumune, ruse, sllovake, Spanjisht, Suedisht, Taxhikisht, Tajvan, Tailandeze, Turke, Ukrainase, Vietnameze, Uzbekisht, Hebraisht, Hindisht, Hungarisht, Indonezisht, Italisht, Malajzisht, Japoneze, Kazakistane, Koreane, Letoneze, Lituaneze, Maqedonase, Mongoleze, Norvegjeze, Persiane,
 • Valuta: BTC, DSH, DOGE, AUD, AZN, ALL, DZD, ARS, ADM, BDT, BHD, BYN, BGN, BOB, BWP, BRL, HUF, VEF, GHS, HKD, GEL, DKK, AED, USD, EUR, EGP, ZMW, ILS, INR, SGD, SDG, TZS, TND, TRY, UZS, UAH, UYU, RWF, HRK, CZK, CLP, SEK, CHF, ETB, ZAR, KRW, IDR, JOD, IR, LSK, KZT, KHR, KAD, KZR, KES, CNY, COP, KWD, MAD, MZN, NGN, OMR, PYG, PEN, PLN, RUB, ROM, SAR, RSD,
 • Regjistrohuni Bonus Pa Depozitë (100 Rrotullime Falas me Kodin Promovues 100SUN)!
 • i parë Bonus Depozitimi - 300 € (100%) dhe 30 rrotullime falas!
 • I dytë Bonus Depozitimi - 350 € (50%) dhe 35 rrotullime falas!
 • I tretë Bonus Depozitimi - 400 EUR (25%) dhe 40 rrotullime në lojëra elektronike!
 • I katërt Bonus Depozitimi - 450 € (25%) dhe 45 rrotullime dhuratash!
 • Metodat Fituese të Depozitave dhe Pagesave: "CARDS: Visa, MasterCard WALLETS WEB: Qiwi, WebMoney, Skrill, Skrill 1-Takoni, Paratë e Përsosura, Epay, Jeton Wallet, Sticpay, Telepay, SISTEMET E PAGESAVE Amigo: Neteller, ecoPayz, Payeer CRYPTOCURREN, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, Valuta, ZCash, GameCredits, NEM, Bytecoin, SIB, DigiByte, Bitcoin ari, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Verge, QTUM, Stratis, BitShares "
 • Koha e Pagesës: E-Wallets: 0-24 (Zakonisht e menjëhershme!), Karta Krediti: 3-5 Ditë, Transferta Bankare: 3-7 Ditë

rekuizitë

 • Kazino Evropiane e Licensuar!
 • 100 rrotullime falas për regjistrim në kazino pa depozitë "Kodi i Bonusit 100SUN"!
 • Pagesat e menjëhershme të Fitimeve!
 • Pothuajse të gjitha gjuhët janë në dispozicion!
 • Pothuajse të gjitha monedhat janë në dispozicion!
 • Përzgjedhje e madhe e lojërave elektronike dhe ofruesve!
 • Asnjë verifikim i llogarisë së lojtarit!
 • Pa kufij në pagesa fituese!
 • Mund të përdorni VPN!
Shih edhe  Cili është bonusi më i mirë për të luajtur në kazinonë online në 2022?

Cons

 • Kazinoja nuk pranon lojtarë nga disa shtete!

Overall Rating

1xSLOTS Info

 • Casino: 1xSLOTS
 • Faqja e internetit: https://1xslot.com/
 • krijuar: 2017
 • Shteti: Bashkimi Evropian (BE) Qipro
 • Mbështetja: Biseda e drejtpërdrejtë Gjuhët e mbështetjes 24/7: Anglisht, gjermanisht, portugalisht, kinezisht, vietnamez, spanjisht, japonisht, turqisht, frëngjisht, arabisht, polonisht, rusisht, letonisht Posta elektronike e mbështetjes: support-en@1xslot.com
 • Depozita minimale: 1 $, 1 €, 4.5 TRY, 50₽
 • Bonus Depozitimi: € 1500
 • Kodi i Bonusit: 100SUN

PLAY

 

Nga rruga, në Vavada Kazino, që nga prilli 2022 kanë vendosur një limit të ri ditor për pagesën e fitimeve në kriptovaluta! Dhe ky kufi është një pagesë e $ 1,000,000 në ditë për lojtarët me çdo status në Vavada Kazino!

 

Luaj në Vavada Kazino!

 

Lexoni gjithashtu artikujt më interesantë të kazinosë:

FAQE

përmbledhje
Si të përdorni kriptomonedhën (Bitcoin) në Kazino 2022?
Neni Emri
Si të përdorni kriptomonedhën (Bitcoin) në Kazino 2022?
Përshkrim
Ju mund të gjeni përgjigje në forumet tematike për lojtarët e kazinove, se si të bëni depozita në kazinotë online në vitin 2022. Megjithatë, mënyra më e lehtë për të bërë depozita në kazino dhe për të marrë pagesa të fitimeve sot do të ishte përdorimi i kriptovalutave të ndryshme: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin dhe Tether!
autor
Emri i botuesit
Logo e botuesit

Lini një koment